Harmonie ducha a těla - aneb co dělám, když právě nezpívám

12.05.2017

Staří Řekové tomu říkali Kalokagathiá. Věnuji se sportu, neb ve zdravém těle zdravý duch a stále aktivně závodím v atletické lize. Udržuji si tak i postavu, neboť nikdy jsem nechtěla být oplácanou zpěvačkou... A také proto, abych se dokopla vyběhnout, potřebuji závody. Nejsem troškař. Mám doma plnou krabici medailí a diplomů a medaile mi cinkla i na MS v kategoriích Masters ve finském Lahti (2009) v běhu na 2000 metrů překážek. Mým nejoblíbenějším závodem je nyní již tradiční Mezinárodní běžecký desetiboj, skutečná zkouška běžecké všestrannosti. I po čtyřicítce sbírám body v atletické lize, ráda tancuji a věnuji se gymnastice.

Vystudovala jsem 1. lékařskou fakultu UK s dosažením titulu MUDr. Do následné praxe jsem ale z vlastní vůle nenastoupila: jednak mi byly daleko bližší přirozené způsoby uzdravování, tj. bez prášků a bez chemie, cesta zdravého životního stylu, aktivně, s hledáním příčiny potíží. Jejich řešení od základu a nikoli pouze symptomaticky. A byl to právě zpěv a též sport, v kombinaci se silnou potřebou osobní svobody a touhou pracovat na tom, co mne opravdu baví, co mne naplňuje, co má smysl, a navíc pohladí po duši. Ne, jakýkoli stereotyp by mne zabil. Silným odrazovým můstkem pro mne byla tehdejší Střední specializační a Vyšší odborná škola Životního stylu. Nebýt této školy, nejspíše bych také seděla za stolem, předepisovala prášky a nevím, jestli by mi bylo do zpěvu. Takto se mi dostalo přirozenějšího, kompletnějšího a celostního pohledu na fungování tělesné schránky a její skutečné uzdravování. Ve zdravém těle zdravý duch a nejlepší léčbou na neduhy je jejich prevence. Stala jsem se tak propagátorkou běhu a zdravého životního stylu. Když právě nezpívám, určitě mne potkáte někde v běžeckém. Závodit, trénovat, nebo jen čistit hlavu a přemýšlet nad vznikajícím článkem.

A právě díky mé mimopěvecké "anamnéze" se se mnou též můžete setkat v řadě článků z oblasti běhu, zdraví a životního stylu. Spolupracovala jsem s Lidovými novinami (příloha Zdraví) - a dále s časopisy Run, Receptář pro zdraví. V poslední době jsou to především internetová média, https://www.sport.cz/behani/ a řada dalších.

A protože také hudba a krásné zážitky léčí, vždy je mi ctí a potěšením pohladit po duši a potěšit též lidi v publiku při svých vystoupeních. Takže to vlastně krásně zapadá, jako kamínky do mozaiky. Harmonie duše a těla!